Červen 2011

Byl K.J. Erben zasraný rasista?

30. června 2011 v 19:00 | verbalka
V dnešním referátu bych se ráda hluboce zamyslela nad nechutnou propagací fuj, fuj rasismu v díle našeho významného romantického spisovatele.
Jako odstrašující příklad nechť nám poslouží mistrova báseň Polednice, jedno ze stěžejních básnických děl 19. století!
Takže první verš v pořádku, ale již druhý vyvolává rozporuplnou polemiku, co tím vlastně, kurva, chtěl básník říci??
" Bodejž jsi jen trochu málo, ty cikáně, mlčelo!"

Kdyby se ve své podstatě jednalo o tragický případ romské rodiny, o čemž by mohl relativně vypovídat fakt, že si romské děti často hrají s drůbeží "...hrej si! - Tu máš kohouta!", bylo by vše patrně v pořádku. Nicméně již následující sloka nás přesvědčuje o opaku a tuto tezi jednoznačně vyvrací:
"Poledne v tom okamžení, táta přijde z roboty:...."

No posuďte sami! Pokud bychom akceptovali výše uvedenou premisu, opravdu si myslíte, že by byl romský otec v práci??
Pravdou je, že možná alternativa "...táta příjde ze sběrny" by se jen stěží rýmovala s "..pro tebe, ty zlobo, ty",nicméně obvinit takového velikána s tvorby účelového rýmu, to by si snad nedovolily ani ty největší literární kapacity! Navíc fakt, že autor nepoužil "..pro tebe, ty pičo, ty", nenasvědčuje romskému elementu!
Z uvedeného tedy nade vší pochybnost vyplývá, že se jedná o bílou, možná trochu dysfunkční rodinu a to zejména díky nebývalé hyperaktivitě dítěte a matka využívá slovo "cikáně" jako expresivní označení nepřizpůsobivého jedince!!!
Pokud bychom zde byli jakkoliv shovívaví a velkoryse přehlédli jednoznačný rasistický podtext a mistrovu zjevnou nechuť nahradit "ty cikáně" například daleko méně agresivním synonymem "malý zmrde", další pokračování básně nás naprosto přesvědčí o opravdových záměrech autora!
Asi se svorně shodneme, že Polednice v této básni představuje nezměrné zlo, které téměř bez příčiny v podstatě zničí relativně normálně fungující rodinu a musí nás tedy nesmírně rozrušit toto:
"Malá, hnědá, tváři divé pod plachetkou osoba..."

Všimněte si zejména adjektivu "hnědá"! Přihlédneme li k absenci solárií v 19. století a rovněž mizivé propagaci zdravého opalování, musíme nutně dojít k jedinému možnému závěru, kterým je, že Polednice překročila povolenou dávku pigmentu!!! Dosadíme li si nyní do této jednoduché rovnice všechny proměnné, pak když Polednice = Zlo, pak nutně Rom = Zlo!!
A máme Tě, Erbene! Jsi rasistický hajzl a doufám, že příští generace Tebou budou pohrdat!!
Takže, pane Ščuka, jelikož má K.J. zajisté nějaké žijící příbuzné, doporučuji najmout si Veselou - Samkovou, zažalovat je přímo ve Strassburgu a pořádně jim pustit žilou odškodněním celé romské populace, ať nemusíte dále živořit ze sociálních dávek!!

Co si myslíte?


Kdo jsem?

30. června 2011 v 18:39 | verbalka
Mám ráda děti a zvířátka....

PSEUDOINTELEKTUÁLOVÉ, ROZEŽENU VÁM MUŽĚ A OPÍCHÁM DOBYTEK !!!

Na filmy se dívám, abych se bavila a ne abych se pak ufilozofovala xmrti nad tím, mezi kterým párem nohou má stonožka kundu a co tím ten který psychopat nebo egomaniak myslel !! Abych vypadala chytře, sem tam sním nějakou dobrou knihu.
POZOR!!! Dle mnohých jsou mé články či komentáře vulgární, xenofobní, homofobní, pedofilní, misogynní, fašistické, nábožensky intolerantní a některé z nich popírají holocaust. (Ten Arménský, samozřejmě).

Mám vynikající vkus


Jsem jen obyčejná holka a velká filmová fanynka!


Moje oblíbené filmy

Obvyklí podezřelí
Frekvence
Kmotr
Srtonosná zbraň
Barbar Conan -
U toho prostě musí každý fanoušek žánru pravidelně conanovat!! A i mnozí odpůrci. Pravděpodobně nepřekonatelné. Jsem zvědava, co s tím udělá Marcus Nispel v roce 2011!
Constantine
Excalibur - "Anal nasrat, urtvas bethan, diel di ende" umím nazpaměť od třinácti, ale žádný posraný drak ne a ne přiletět, abych si mohla zapíchat v brnění......
Nelítostný souboj
Láska nebeská
Válka Roseových

Moje oblíbené seriály

Hranice nemožného
Teorie velkého třesku
Sběratelé kostí
Californation
24 Hodin
Krod Mandoon and the Flaming Sword of Fire - Pamatujete si na scénu, jak si ten dement Carey rozbíjí držku ve filmu Lhář, lhář?? Říkate si, co to je za stupidní, mentálně zaostalou kravinu, ale při tom se prostě musíte hihňat jak chovanec Jedličkova ústavu? Tak si představte tohle plus přehršel fekálních, homosexuálních a sodomistických frků a dostanete Kroda. Naprosto nestravitelné pro kohokoliv s IQ nad 90, ale ............ Muaaaah, hihň, hihň, hihň!!
Dr. House
Dresden
Dexter
Malá Velká Británie

Osobní

Jméno: Čuk Rorýs
Povolání: Zakomplexovaná debilka
ICQ: 85, 75 po 10 pivech
MSN: Moravskoslezské noviny?